Bordro Hizmetleri

Çoğu şirketteki bordro departmanları, görevlerini verimli bir şekilde yönetmek için genellikle gerekli kaynaklardan ve deneyimli profesyonellerden yoksundur. Türkiye’de sertifikalı firmalardan profesyoneller yardımıyla bir şirket bordrosu oluşturmak, karşılığında yüksek kazanç potansiyeli olan önemli bir karardır.

Türkiye’de iş kolu kuran pek çok şirket, yıl boyunca bordro hizmetlerine ihtiyaç duymuyor. Bu şirketler, bordro görevlerini dış kaynak olarak kullanmaktan kesinlikle faydalanabilirler. Bu şekilde, ancak uygun hizmetlere ihtiyaç duyulduğunda, şirketler ihtiyaç duydukları görevleri yerine getirmek için bordro uzmanları kiralayabilirler.

Bir şirketin maaş bordrosu, şirketin faaliyetlerinin en önemli taraflarından biridir. Çalışanların maaşlarının zamanında ve doğru bir şekilde dağıtılmasının çalışanların morali üzerinde muazzam bir etkisi olabileceği gerçeğinin yanı sıra, verimli bir şekilde yönetilen bir maaş bordrosu sistemi, bir şirketin mali durumunu dengede ve dahili mali hedeflerle yolunda tutabilir.

Bordro işlemlerini profesyonel hizmet sağlayıcılara yaptırmak, yabancı işletmelerin Türkiye’nin ücretlendirme ve vergi yasalarına uygun olmasını da sağlayabilir. Şirketin ilk kaydı ve çalışanların Türkiye Çalışma ve Sosyal Sigorta sistemlerine kaydedilmesi ve işçi maaşlarının aylık olarak hesaplanması ve ödenmesinin yanı sıra, şirketlerin farkında olması gereken bir dizi yıllık maaş bordrosu faaliyeti bulunmaktadır. Bunlar, yıl sonu stopaj vergisi ayarlamalarının hesaplanmasını ve diğerleri arasında Ulusal Vergi
Amaçlı Yıllık Stopaj Vergisi Raporunun hazırlanmasını ve dosyalanmasını içerir.

Türkiye’de bordro hizmeti sunan şirketler, şirketlerin sorumluluklarının büyük bir kısmını üstleniyor. Partner şirketimizin bünyesinde alanındaki lisanslı uzmanlar tarafından yönetilen, çalışma ve sosyal sigortaya adanmış bir departmanımız var. Müşterilerimiz, maaş bordrolarını ve sosyal iş güvenliği konularını yönettiğimiz ve her türlü soru için ek danışmanlık ve rehberlik sunduğumuz Türkiye’de kurumsal bir maaş bordrosu oluşturma ve sürdürme
hizmetlerimize güvenebilirler.

Partner şirketimiz, Türkiye’de profesyonel dış kaynak kullanımı hizmetleri sunarak, titizliği ve hızı ile büyük bir güvenle aylık çalışan bordro muhasebesi ve sosyal iş sigortası sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz şunlar içerir:
• Aylık çalışan maaş bordrosunun hazırlanması
• Mevzuat makbuzları
• Bordro defteri
• Türkiye’de gurbetçilerin maaş bordrosu (brüt vergi hesaplamasıile)
• İK/İşgücü danışmanlığı (Türkiye’deki çalışma kuralları ve yasaları hakkında danışmanlık)
• Yeni işe alınan ve istifa eden çalışanların Türkiye mevzuatının öngördüğü şekilde çeşitli kurumlara yasal olarak bildirilmesi Türkiye’de şirketinizin maaş bordrosunu belirleme konusunda daha fazla bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçin!