İŞİNİZİ GENİŞLETİN

İşinizi Büyütmek: Neden Denizaşırı Yatırımlar Yapmalısınız?

Yalnızca kendi ülkenizdeki şirketlere yatırım yapıyor ve şubeleşmiyorsanız, pastanın büyük dilimini kaçırıyor olabilirsiniz. Diğer ülkelerin büyüyen ekonomileri, size birçok büyük yatırım fırsatı sunabilir. Eğer sadece kendi
ülkenize yatırım yapıyorsanız, mevcut sağlam yatırım fırsatlarının dörtte üçünü elimine ediyorsunuz demektir.

Genel kural, varlıklarınızın yüzde 20’sinin uluslararası hisse senetlerinden oluşması gerektiğidir. Bunun çok fazla riskli olduğundan endişeleniyorsanız, yurtdışına yatırım yaparken hangi fonların kullanımının daha az riskli olacağına dair size tavsiye verebiliriz.

Basitçe söylemek gerekirse, diğer ülkelerin kendi ülkenizde bulunmayan yatırım avantajları olabilir. Birçok Asya ülkesinde gelişmekte olan pazarları
ve bazı ülkelerin serbest piyasa ekonomi politikalarına geçişlerini düşünün. Bu tür ekonomilerin, mevcut gelişmiş piyasa ekonomilerinden iki ila üç kat daha yüksek büyüme oranlarına sahip olmaları beklenmektedir.

Para biriminin ülkenizin para biriminden daha güçsüz olduğu ülkelere yurtdışında yatırım yapıyorsanız, daha yüksek büyümeden faydalanma potansiyeline sahip olursunuz. Bu durum ters şekilde de işler. Eğer kendi para biriminizin değeri düşüyorsa, uluslararası yatırımlarınızın sağlam olduğuna emin olacaksınız.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için diğer pazarlara girmek ve başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bilgilere ulaşmaları zordur. İş kararlarını desteklemek için çoğunlukla internetten kolayca erişilebilecek bilgilere veya ekiplerinin yeteneklerine itimat ederler. Ancak bu bilgi çoğu zaman, hangi pazarlara girilmesi gerektiği ya da hangi dağıtım ortakları ile çalışılması gerektiği gibi stratejik iş kararları için hayati olan güncel politik ve ekonomik bilgiler ile bağdaşmaz. Gelişmekte olan pek çok pazar olduğu ve onlar hakkında öğrenecek çok şey olduğu için, yurt dışına nasıl yatırım yapacağınızı araştırırken ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri size vermeye çalışacağız. Yeni yolculuğunuzda sizi desteklemeyi dört gözle bekliyoruz, bu nedenle herhangi bir sorununuz olursa, bizim burada olduğumuzu unutmayın!

Japonya
Japonya
Çin
Çin
Hindistan
Hindistan
Filipinler
Filipinler
Singapur
Singapur
BAE
BAE
Bangladeş
Bangladeş
Brezilya
Brezilya
Kolombiya
Kolombiya
Hong Kong
Hong Kong
Endonezya
Endonezya
Myanmar
Myanmar
Moğolistan
Moğolistan
Meksika
Meksika
Malezya
Malezya
Pakistan
Pakistan
Rusya
Rusya
Tayland
Tayland
Güney Afrika
Güney Afrika
Vietnam
Vietnam
Peru
Peru
Kamboçya
Kamboçya